Ukliďte si v životě, potom ve skříni!

Malá Andrejka fintilka

Mohlo by se zdát, že k napsání tohoto článku mě inspirovalo právě probíhající jarní období. Čas očekávání něčeho nového a čas úklidu. Pravdou je, že nad tímto tématem přemýšlím už nějakou dobu a právě nyní nastal čas, kdy se my myšlenky v hlavě zformulovaly do vět, které teď píšu.

Pamatuju si, že odjakživa jsem byla opravdu velká parádnice. Vzpomínám si na spoustu příhod z dětství, které moje slova dokazují. Už ve školce jsem mamince říkala, co si chci obléci a sestavovala jsem si svoje outfity, které jsem vždy doladila nějakým kloboučkem nebo květinovou čelenkou.

Taky si pamatuju, že jsem byla na prázdninách u sestřenice a když jsem se několikrát během dne převlékla, dle momentální parádnické nálady, strejda měl vykulené oči a říkal mi, že oni nosí jedno oblečení klidně týden. Měl mě za exota. Vůbec jsem tehdy nechápala, kde je problém.

Byla jsem velmi kreativní a ráda jsem kombinovala a nosila barevné oblečení. Už ve 12ti letech jsem měla svoji první dospěláckou kabelku. Byla modrá s Americkou vlajkou :) a tehdy to bylo pro mnoho lidí nestravitelné.

Cizí děti na mě kvůli mému stylu volaly voskovko a já už tehdy vůbec nechápala, proč lidi řeší někoho cizího?

Dokonalá, leč plná pochybností

Celé dětství a dospívání jsem se velmi ráda fintila, vybírala si oblečení a různé doplňky, abych byla sladěná do posledního detailu.

Normou pro mě bylo líčit se od útlého mládí. Kamkoli jsem šla, byla jsem z dnešního pohledu vytuněná a dokonalá. I když jsem šla například jen na zahradu nebo do obchodu.

Tehdy jsem měla 47 kg, což ze mě při výšce 175 cm dělalo opravdu kus! Přestože navenek jsem byla dokonalá, uvnitř mě sžíraly velké pochybnosti.

Pochybovala jsem o své kráse. Do deníčku jsem si psala, že jsem tlustá, i když okolí mi tvrdilo opak. Přepečlivě jsem se o sebe starala. Mazala jsem se nejrůznějšími krémy, dělala si masky na obličej. Oblečení jsem měla podle poslední módy (chodila jsem na brigády a naši mi taky za zásluhy něco koupili).

Bylo pro mě natolik přirozené se líčit a fintit, že jít ven nenamalovaná a nebo nevhodně oblečená, bylo naprosto nemyslitelné.

Všechny moje úspory vždy padly na oblečení. Nic jiného mě nezajímalo a koníčky jsem žádné jiné neměla. Móda byla mojí vášní.

U nás na vesnici tou dobou samozřejmě žádné obchody s oblečením nebyly a internet byl v plenkách. Podnikala jsem tak výlety do nedalekého Brna, kde bylo obchodů velké množství.

Stydlivost a modeling nejde dohromady

Na ulici mě okukovali cizí lidé a fotili si mě. Z dnešního kontextu, kdy každý má foťák v mobilu a všichni se všemi sdílí svoje životy, nic zvláštního. Tehdy však byla úplně jiná doba. Říkali mi, že bych se měla dát na modeling.

Stalo se pravidlem, že kdekoli jsem byla (nějaká akce, diskotéka), vždy si hvězda večera vyhlédla zrovna mě a tahala mě na pódium. Z té doby si pamatuju pár legendárních, mnohdy absurdních, leč úsměvných situací s dnešními velikány showbusinessu.

Byla jsem natolik ostýchavá a nesmělá, že mě tyto situace vždy rozhodily. Nestála jsem o ně. Netoužila jsem po pozornosti. A nechápala jsem ten humbuk kolem mojí osoby, když jsem někam vyrazila.

Narozdíl od mojí tehdejší kamarádky, která byla naprostým opakem mě. Ve všem. A přesto byla ambiciózní, rozesílala svoje fotky do modelingových agentur a „všude se cpala“ , i když na to neměla.

Díky práci nemáte tolik času na přemýšlení nad sebou samými

Jak čas plynul, i můj život a doba se měnila. Život je vývoj.

Hned po střední škole jsem začala podnikat a na přehnané přemýšlení o svém nitru nebyl čas. Zaměřila jsem se na budování kariéry. Tehdy se v časopisech skloňovalo téma workoholismus a pro mě to bylo cizí slovo.

Jak léta plynula, uvědomila jsem si, že i ze mě se stal workoholik. Práce v různých podobách se stala mým životním stylem. Když podnikáte, tak práce natolik prolne s vaším životem, že hranice zkrátka neexistují.

Mnoho lidí mě na mojí cestě zklamalo. A tak i když jsem byla vždy upřímná, nevyhnulo se mi nasazení různých ochranných masek. I make-up jím svým způsobem byl.

Jak jsem se ale soustředila na práci, už nebylo tolik prostoru, přehnaně se soustředit na sebe. Přestala jsem vše tolik prožívat a tedy i sebe.

Ujasnit si životní plány je klíčové

V době dospívání a v prvních letech podnikání jsem neměla ujasněný plán. Svůj životní cíl. Věděla jsem, že chci být šťastná, ale nevěděla jsem, jak toho dosáhnout. A tak jsem se svým časem a penězi dobře nehospodařila.

Ostatně, to píšu i ve svém eBooku Jak se z milionové holky milionářka stala. Zmiňuji zde svoji cestu za poznáním a ujasněním si životních hodnot.

Tehdy jsem se setkávala s kdekým, kdo projevil touhu se se mnou setkat. Tolik jsem toužila po naleznutí opravdového kamaráda, že jsem marnila svým časem, než jsem poznala, že mi ten člověk nic nedává, naopak jen bere.

Všechny vydělané peníze jsem utrácela za oblečení, které se mi hromadilo ve skříni a nikdy jsem ho pořádně nevynosila. Tehdejší moje já bylo posednuté schraňováním a ničeho jsem se nedokázala zbavit.

Abychom si to shrnuli. Byla jsem mladá, krásná, obletovaná, oblečená podle poslední módy. Přesto jsem nebyla spokojená. Sžíraly mě pochyby. Necítila jsem se ani krásná, ani úspěšná. Nevěřila jsem, že bych kdy mohla něco dokázat.

Pracujte na sobě, vše se změní

Cílenou prací sama na sobě se mi však podařilo v průběhu několika následujících let všechno změnit!

  • Pochopila jsem, že je lepší prožívat štěstí sama, než s někým nedobrým.
  • Pochopila jsem, že krása je pomíjivá a že šťastná díky ní nejsem.
  • Pochopila jsem, že drobnými krůčky mohu dokázat velké věci.

A tak jsem se do toho pustila…

O pár let později se ze mě stal jiný člověk. Vyrostla jsem. Jsem lepší (několikátou) verzí sebe sama.

Štěstí jsem se na svojí cestě naučila spatřovat v naprostých maličkostech, ve kterých však vidím Boží dílo, jak jsou dokonalé.

Pochopila jsem, že přehnaně řešit oblečení, natož řešit oblečení někoho jiného (jak je teď na sociálních sítích v módě) může řešit jen naprostý hlupák a ignorant.

Dříve jsem se styděla jít po ulici, ač jsem na sobě měla dokonalé značkové oblečení, hlavou se mi honily myšlenky, že nejsem dost dobrá. Nyní nemám problém jít do města jako trhan se vztyčenou hlavou. Jen pro tu srandu, jak se lidi otáčejí. Jsem vtipálek, to už víte.

Zjednodušte si život

Čím bohatší jsem, tím menší mám potřebu nakupovat. Některé moje dřívější touhy, co se materiálních věcí, jsem si už splnila.

Vyházela jsem ze svého života lidi, kteří mi zahlcovali život a přebytečné krámy a oblečení. Ulevilo se mi. Mohu volněji dýchat.

Díky jednodušší volbě, s kým se setkat, nebo co si vzít na sebe, mám více času na práci a sama na sebe. Radost mi už nedělá nový přírůstek ve skříni, ale posun v mém životě a v profesní rovině.

Člověk má tendence chtít nové, lepší, modernější.

Ale když víte, že si to můžete dovolit, už vás to tolik neláká. Nepotřebujete to. Pochopíte, že nové a nové věci se vyrábí jen proto, aby vám mohly vzít z peněženky vaše těžce vydělané peníze.

Beru to svým způsobem jako návrat do dětství. To mě taky nezajímalo, co mám na sobě. Nebo v jakém jedu autě. Důležitá pro mě byla podstata. Že mi není zima a že se dopravím z bodu A do bodu B.

Bylo mi jedno, kde bydlím, hlavně že mám kde přespat. Nehonila jsem se za penězi jen proto, abych si mohla koupit větší a lepší dům.

Pravdou je, že toto je jediná moje touha, která mi zbyla. Mít svůj dům podle svých představ, kde založím svoji rodinu.

Ale ani tento sen už se tak urputně nehlásí o slovo. Pochopila jsem na svojí cestě totiž to, že je důležitější s kým v tom domě bydlíte. Ne to, jak krásný a velký ten dům je.

Ale připouštím, že nakonec je lepší bydlet sama ve vile, než v pronajaté garsonce.

Pomůžu ti s rozjezdem tvého milionového podnikání! TEĎ je ten ideální čas. Úspěšně podnikám 15 let a předám ti svoje know - how, aby i tobě byznys, který si vytvoříš, šlapal přinejmenším tak, jako mně! Když se náhodou někde zasekneš, svojí energií a drivem tě nakopnu, abys nusnul(a) na vavřínech. Na to jsem machr! Více o mě si přečtěte např. zde >> Jsem také investorkou do nemovitostí! Svoje zkušenosti jsem sepsala do příručky Příručka pro začínajícího investora do nemovitostí
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.