Lidi nezajímá to, jací jste, ale jaký užitek z vás mohou mít!

V posledních letech jsem si o sobě uvědomila mnoho věcí, pochopila jsem, kdo vlastně jsem a utvrdila se v tom, kam kráčím. Zjistila jsem, kolik síly a odhodlání je ve mně ukryto. Zjistila jsem, jak urputná a trpělivá dokážu být v dosahování svých cílů, pokud jsou opravdové a jdou z mého srdce. Člověk se rodí jako zdánlivě čisté, nepopsané plátno. Předem si však vytyčí, jaké zkušenosti chce prožít. A jak tak jde životem, zažívá množství rozličných situací a setkání a tato ho formují.

Dle mého názoru je to v podstatě jednoduché. Jsou jen dvě možnosti. Celý svět funguje na principu duality. Buď a nebo. Dobro nebo zlo. Pravda nebo lež... To, na jakou stranu se jako člověk přikloníme, činí naši osobnost. Náš život je tedy výsledkem našich voleb, činů a myšlenek.

Abyste pochopili, čím vám mohu být užitečná a čím mohu ovlivnit váš život, níže vám popíšu, co profesně dělám, kdo jsem, co mě baví a co ode mě můžete očekávat. Jedno je jisté. Vždy se ode mě můžete těšit férového přístupu. Lidského a přáského. Když s někým jakkoli spolupracuji, je pro mě důležité, abych si s tím člověkem sedla lidsky. Aby náš pohled na svět byl podobný. Ne vždy to lze ovlivnit, ale pokud ano, jsem ráda, pokud si mohu vybrat. Jsem něco jako věčný hledač pokladů. :)

Ve svém životě zastávám mnoho rolí, ale především jsem člověk. Miluji, když mohu druhému pomoci, popostrčit ho směrem k plnění jeho snů, naučit ho, co umím. Učím přes svoje zkušenosti.

I přes svůj mladý věk si troufám říci, že jsem toho zažila a pochopila a tedy se i naučila, velmi mnoho. Mám pocit, že jedu v jakémsi zrychleném režimu. To, co jednomu trvá půl roku, mě trvá jeden den. To, k čemu se jeden rozhoupává 10 let, já mám rozhodnuto okamžitě. I proto, už teď, ve svých 32 letech, žiju to, co je pro někoho jiného v mém věku, vzdálenou realitou. Žiju to, co je pro lidi, kteří jsou nastaveni na modus - celý život chodit do zaměstnání, které je nebaví a vysiluje, přinést si za to na konci měsíce mrzkou výplatu a těšit se na důchod, který pokryje sotva základní lidské potřeby, fantasmagorie.

Já si svůj život nastavila tak, že práce je pro mě koníčkem. Při práci se bavím, tedy to nevnímám jako nutnost. Moje práce mi přináší krásné peníze a ty potom investuji a tvořím si svůj pasivní příjem. Dá se říci, že žiju svůj život snů. Drobné problémy a překážky tu budou vždy. Ale já to beru jako něco, co zkouší, zda jsou moje záměry opravdové, nebo zda se nechám při první příležitosti zastavit. To není chlubení se. To by pro vás měla být motivace, že všechno jde, když se chce. Navíc, to, co umím, taky učím, takže jediné, co vás odděluje od toho, žít podobně, jako já, je vaše rozhodnutí.

Vždycky to tak nebylo, ale od chvíle, kdy jsem se naučila využívat plného potenciálu mojí intuice a kdy jsem si uvědomila, že jediné, co máme, je TEĎ, všechno je jinak. Není čas ztrácet čas. Pokud máte pnutí, myšlenku, touhu... Cokoli, něco udělat, udělejte to hned teď! Zítřky jsou vrtkavé. Možnosti, jaké máte teď, se mohou zítra ztratit. Ano, jsou tam. Jenže vy je přes svoji zaslepenost nevidíte. Jsem přesvědčená, že každý člověk má v jeden moment mnoho možností, jak svoji neuspokojivou situaci vyřešit. Jenže pro mnoho lidí je pohodlnější zůstávat tam, kde nic není. Ale to není nic pro mě, jak jsem již prokázala ve svém životě v několika závažných rozhodnutích. Vím, že právě to, že jsem se k rozseknutí tehdejší neuspokojivé situace postavila čelem, zeptala se sama sebe, jak bude můj život vypadat za 5, 10 let, pokud teď neučiním rozhodnutí, mě dostalo tam, kde jsem nyní.

Tak jdeme na to! Níže se dozvíte, jaká jsem v rovině osobnostní, ale i té pracovní. Vás bude asi zajímat spíše ta pracovní, protože jistě chcete vědět, jak konkrétně vám mohu pomoci.

Kdo že je ta Andrea? Čemu se věnuje?

Jsem podnikatelka, investorka do nemovitostí a poskytuji lidem osobní koučink a mentoring. Nicméně díky pasivnímu příjmu, který jsem si postupně vybudovala, nemusím pracovat, když nechci. Sama o sobě takhle nepřemýšlím, nemám ráda škatulky, ale pro pochopení toho, co dělám, je nezbytné se zařadit... :) Přemýšlím o sobě jako o holce, která si prostě jede svou a snaží se žít spokojený život v pravdě a lásce. Pro plnění svých snů a cílů si umím vždy obstarat nějaké peníze. Peníze jsou energie a není špatné je chtít mít. Duchovní život se nevylučuje s bohatstvím.

To, co umím, teď předávám i druhým lidem ve svých online programech. Je to splnění mého mnohaletého snu. Svoje přání, učit lidi, jak si svým podnikáním umět vydělávat peníze tak, jako já, jsem vyslala před mnoha lety, jenže jsem netušila, jak to provést. Teprve v roce 2021 se toto přání zmanifestovalo v mojí realitě. Za tu dlouhou dobu, od projevení přání, do jeho manifestace, jsem zažila ohromné množství situací a událostí, díky kterým mám nyní mnoho zkušeností. Takže to vlastně dává logiku, že moje přání nebylo splněno hned, co myslíte? :)

Možná vás překvapilo, že můj profesní záběr je poněkud široký, ale vězte, že vše, co dělám, dělám s plným nasazením, tak jak nejlépe umím v ten daný moment a proto, že mě to baví a nějakým způsobem naplňuje. Jen to potvrzuje fakt, který jsem psala výše. Někteří lidé jsou zkrátka multipotenciální a zvládají mnoho věcí najednou. Zkrátka umí ze svého života vytěžit maximum, zatímco jiní svým časem a potenciálem mrhají. Nebojte, na střední škole jsem vůbec nevěděla, co se sebou. Neměla jsem profesní sny a cíle. Vlastně jsem ani nevěděla, co se svým životem. A vidíte! Nyní mi vše, co dělám, dává ohromný smysl. Vše souvisí se vším a vše se krásně prolíná a navazuje na sebe. Grandiózní!

Co dělám v rámci onlinu? S čím se na mě můžete obrátit?

  • Byznys mentoring
    Podnikám 15 let a mám tak velmi mnoho zkušeností. Hlavním mým oborem je maloobchod. Nákup/prodej a energetický prodej. Dovedu kvalifikovaně poradit, navést, pokud se rozhodujete začít, nebo se motáte v bludném kruhu, kdy už sice podnikáte, ale moc to nefunguje. Vyzkoušela jsem toho hodně, ale zůstávám věrná jednomu konkrétnímu oboru. V něm totiž dokážu stabilně dosahovat milionových příjmů. Konkrétní know - how na to stejné podnikání, vás učím ve svém komplexním programu Z nuly na milion do půl roku. V případě zájmu o konzultaci na téma podnikání si můžete objednat balíček 3 konzultací či mě kontaktovat pro individuální přístup.
  • Osobní koučink
    Poskytuji koučink a poradenství v oblasti seberozvoje a vztahů. V případě zájmu si můžete objednat balíček 3 konzultací či mě kontaktovat pro individuální přístup.
  • Investice do nemovitostí
    Jelikož sama mnoho let aktivně investuji, můžete se na mě v této oblasti obrátit, ráda vám pomohu začít nebo prohloubit vaše znalosti a vědomosti. V rámci individuálních konzultací, které si můžete objednat na mých stránkách, s klienty řeším, co a jak lze udělat v jejich případě. Poskytuji svůj pohled na věc. Dělím se o svoje zkušenosti. Jedno vím jistě - možnosti, jak začít investovat máte vždy, i když zatím nemáte mnoho peněz. Svoje osobní zkušenosti, rady, tipy a konkrétní návody, jsem shrnula ve své příručce pro všechny, kteří to s investováním do nemovitostí myslí vážně. Máte tak dvě možnosti, jak proniknout do světa nemovitostí. Koupit si moji obsáhlou příručku pro samostudium, nebo zvolit osobní konzultace, ve kterých můžeme pořešit vaši konkrétní situaci. Konzultace lze využít rozmanitě. Lze v nich řešit cokoli, nejen nemovitosti, ale i vztahy a podnikání. Protože často se vše prolíná, jsem pro celostní přístup.

Na úrovni osobnostní je to se mnou takto...

Jsem vědomým tvůrcem svojí reality a ve svém životě využívám řadu vesmírných zákonů, kterými si přitahuji blahobyt. Práce je mým životním sytlem. Pracuji, protože mě to baví a naplňuje, ne proto, že musím. Je v tom lehkost, radost a svoboda.

Snažím se být dobrým člověkem a vše, co dělám, musí projít přes můj morální kodex, kterým se řídím. Když mám impulz, hned následuje akce. Svůj život žiju naplno, neodkládám. Jestli vy máte problém s prokrastinací, tak já mám problém spíše opačný, jestli se to vůbec problémem dá nazvat.  Jsem vědomá a sebevědomá. 

Vědomá? ANO! Již od malička jsem přemýšlela hlouběji než leckterý dospělý a v širších souvislostech. Již jako malá jsem nechápala nezodpovědnost a trable dospělých. A táhne se to se mnou doteď.

Mám silně vyvinutou intuici a tu jedinou ve svém životě poslouchám. Vždycky se mi to vyplatilo, ač zpočátku může moje jednání vypadat z pohledu okolí jako nerozumné. Rozum si nechávám na business a investice! 

Jsem vící. Co to znamená? Nevěřím. Moje víra je tak silná, že prostě vím.

Miluju „náhody“, které se náhodami jen zdají být. Miluju symboly a různá znamení. To vše mi pomáhá jít v tomto bláznivém světě v klidu dál a dál. Protože vím. Vím, že každý má svoji cestu. A já tu svoji jdu hrdě a sebevědomě. Protože vím, kdo jsem a kam jdu.

Sebevědomá? ANO! Jsem si vědomá sama sebe. Zkrátka jsem si vědoma svých kvalit. Ráda vám je sem napíšu. Třeba zjistíte, že jste také kvalitní člověk a budete se moci pochválit. Moc lidí to za vás neudělá. Proložím to i nějakými pikantnostmi ze soudku jaká jsem, co mám ráda a další zajímavosti, abyste se trochu pobavili. Běžně se nad tím nezamýšlím, ale co bych pro vás neudělala! :)

A dál?

Především jsem dobrým člověkem. To pro mě bylo vždy velmi důležité. Nikdy bych nešla do ničeho, kde bych svoji dobrotu popřela. Například ani kvůli mega tučnému zisku bych se nezaprodala. Nemám to zapotřebí a moje duše by plakala.

Taky jsem dobrosrdečná a přátelská, kdykoli ochotna pomoci bližnímu svému. Vždy jsem pomáhala. Už na základní škole těm slabším, ač sama jsem byla šikanována. Vždy jsem se zajímala o lidi. Ne plytce, ale do hloubky.

Nezávidím. Přeju. Nikdy nevídíte za oponu a nevíte, jak k čemu kdo přišel. Možná že pracoval ještě tvrději než vy a proto se mu tak daří.

Jsem slušná a pokorná, ale když mám co dočinění s blbcem, dám mu to pocítit. Nenechám ze sebe totiž dělat blbce! Pokud si se mnou chcete hrát, ani to nezkoušejte! Raději si vsaďte sportku, tam máte větší šanci na výhru!

Jsem velmi odvážná (i přesto, že se někdy bojím) a jsem bojovnice. Nevzdávám se.

Nesoudím knihu podle obalu, ale podle obsahu. Mám ráda excentrické jedince, kteří si jedou to svoje. I bezdomovec nebo chudý člověk může být hodným a slušným člověkem. Stejně tak jako boháč může být idiot. Mám zkušenosti se všemi lidmi. Buďte hodní na všechny bez rozdílu. Navíc často bohatí lidé mají výzor chudáka a naopak. Mě je úplně jedno, jestli je člověk makový, tvarohový nebo třeba borůvkový.  Víte jak se to říká. „Když jsi nahoře, chovej se k druhému tak, aby jsi se nemusel bát, že toho člověka potkáš, až budeš dole”.

Neváhám se postavit bezpráví a autoritám a když cítím nespravedlnost nebo se mi něco nelíbí, umím se ozvat. Zároveň jsem dříve mívala z autorit lufty. Ale když jsem poznala, že jsou to úplně obyčejní lidé s běžnými lidskými nedostatky, z mojí fobie jsem se vyléčila.

Jsem veliký vtipálek. Ale co se týče vtipů, tak si pamatuju jen dva z dětství, jinak nic. Přes vtipy je expert spíše můj přítel, takže se vlastně hezky doplňujeme. On vypráví, já se směju! :D

Ráda a často se směju. Mnohdy věcem, které přijdou vtipné jen mě...

Nejsem vůbec svěřovací typ.

Jsem pravdomluvná, kradu jen občas (ten jeden rohlík snad nikomu chybět nebude), nekouřím, nefetuju (kratom se snad nepočítá), nechlastám, sexuálně nežiju (s nikým jiným než s mým partnerem, protože cizoložství neuznávám. Ovšem pokud se s partnerem domluvíte, že vám to tak vyhovuje, potom je to v pořádku. Proč ne?)

Taky se umím skvěle postarat sama o sebe. A nejen to. Ale taky o domácnost, svého pejska i partnera.

Moc ráda vařím a peču a ještě raději jím. S přítelem si rádi zajdeme do indické restaurace. Miluju! Miluju! jejich jídla.

Neustále něco vymýšlím a neumím se nudit.

Neodsuzuju a nepohoršuju se. K tomu jsem si ale musela dojít. Už chápu, že každý máme jinou cestu. Já ji maximálně nemusím chápat.

Na jednu stranu jsem velmi dětinská, ale na druhou velmi duševně vyspělá. Možná že je to tím, že jsem blíženec a stará duše.

Záměrně si vytvářím diskomfortní situace. Jejich překonání mě totiž posouvá v životě dál.

Miluju procházky, výlety a poznávání všeho nového. Nedělá mi problém vyrazit i sama.

Rádi s přítelem houbaříme a společně něco dobrého na zub vyrábíme.

Nesnáším a nechápu fňukání a výmluvy.

Pokud někdo má problém s prokrastinací, já jsem přesný opak! I když nemusím, pořád vymýšlím další podnikatelské nápady.

Miluju a upřednostňuju alternativy. V mnoha věcech a oblastech života. Nedělám něco proto, že to tak dělá každý. Sama si na všechno tvořím názor a úsudek. To stejné platí i u názoru na druhého člověka. Dělám si ho sama. Nesnáším pomlouvání.

Mám ráda změnu a nové věci. Nebojím se experimentovat. Většinou to vyjde a když ne, tak se svět nezboří.

Raději bych chodila pěšky a bydlela v maringotce, než abych si půjčila na luxusní auto a dům. Ostatně, jednu maringotku už vlastníme a už se těším na to, až si ji hezky opravíme a já v ní budu vegetit. 

Ráda dělám druhým lidem radost a překvapení.

Nevím, jak se dělá na klávesnici uvozovka. Vždy si to musím někde najít a zkopírovat.

Naučila jsem se takové samostatnosti, že jsem našla oblibu v samotě. Užívám si ji.

Když něco nechápu, tak jsem nevrlá a nedám pokoj, dokud to nepochopím. Snažím se tomu tzv. přijít na kobylku! :)

Rychle se aklimatizuju. Všude se cítím jako doma.

Miluju vše s potiskem zvířátek.

Pořád musím nad něčím přemýšlet a špekulovat. Nejhorší je to před spaním, to mě začnou napadat ty nejzajímavější věci a já vždy doufám, že je do rána nezapomenu. Mnohdy kvůli tomu nemohu hodiny usnout. Na druhou stranu, když usnu, tak spím sladce jako andílek. Jediný okamžik, kdy dovedu úplně vypnout je v sauně a v ledové vodě.

Jsem jako dítě. Všechno mě zajímá a všemu se divím jak divíšek.

Jsem kreativní a napadají mě bláznivé věci. Dobře, jsem trochu blázen. Vím to! :)

Neberu život zase až tak vážně, protože věřím na posmrtný život.

Když něco dělám, dělám to proto, že mě to baví (dělám to srdcem). Pravdou je, že občas přitom nastane situace, která mě nebaví/zdržuje/omezuje/naštve/... ale i tak s tím nepřestanu. Beru to jako zkoušku, zda umím vydržet.

Jsem pravdomluvná.

Mám čisté svědomí a mohu se tak každému hrdě podívat do očí.

Když už něco dělám, tak pořádně. Nesnáším odfláknutou práci.

Umím vyjít s málem, ač vždy usiluji o co nejvíc. 

Jsem na sebe hrdá. Mnohdy nastanou situace, kdy bych se mohla pomstít nebo něco udělat tak, že bych cítila zadostiučinění, ale přesto se nikdy nezachovám jako svině. Věřím, že to je zkouška, zda dokážu zůstat dobrým člověkem.

Není moc troufalá?

Možná že si říkáte:  „ta je ale troufalá!“ A víte co? Je mi to úplně jedno!

vím KDO a JAKÁ jsem a posuzování od ostatních mě nezajímá. Všechno co mám a to, kam jsem se osobnostně vyvinula jsem získala díky SVOJÍ letité tvrdé práci, učením se, zkoušením co jde a co ne a zdokonalováním se. Ne díky znuděnému polehávání na gauči a díky bohatému příteli, štědrým rodičům, nebo dědictví od bohaté tetičky z pátého kolene (i když, doteď tajně doufám, že se nějaká najde).

Jsem na sebe pyšná, protože to, co vím a mám, tak mám jen díky SVÉMU rozhodnutí. Mohla jsem se rozhodnout, že půjdu cestou jednoduchou, ale ničím výjimečnou. Ale já se rozhodla pro dřinu a zaslouženou odměnu!

Mám v sobě zakořeněnou tendenci, vše si jakoby ztěžovat. Dělat to složitěji, ač to jde jednoduše. Možná že to dělám proto, abych měla pocit, že si opravdu zasluhuji výsledek. Aneb proč to dělat jednoduše, když to jde složitě! :)

Nenechte si od nikoho nic namluvit. Vy sami nejlépe víte, kdo a jací jste! A pokud máte ve svém okolí někoho, kdo vás jakýmkoli způsobem dehonestuje, neváhejte se od něj odpoutat a jít si svojí cestou. Uleví se vám. A taky si snad vážíte sami sebe a nenecháte nikoho, aby s vámi jednal tak, jak se vám nelíbí, ne?

Mě se třeba snažila paní učitelka na základní škole namluvit, že jsem k ničemu. Že nemohu vystupovat na školní besídce, protože ráčkuju. Co na tom, že jsem byla hodné a hezké děvčátko. Doteď si tu scénu, kdy mi to říkala jasně vybavuju. Tehdy jsem se cítila zahanbeně. Styděla jsem se sama za sebe. Nyní však vím, že ta paní nežije šťastný život, proto se ke mě chovala tak ošklivě. 

Mému příteli zase učitelka říkala, že to nikam nedotáhne. Protože pochází z chudých poměrů. Co na tom, že byl snaživý a bystrý.

Obě zmíněné učitelky občas někde zahlédneme a nejraději bychom jim dali pětikorunu! :)

A vida kam jsme to oba dotáhli! A to díky tomu, že jsme dobří a pracovití lidé a těm štěstí přeje!

Díky tomu, že jsem tak úžasná, mohl ke mě přijít stejně úžasný muž, který naplňuje všechny atributy tohoto slova! Takový vztah bych přála každému. Vše je u nás o vzájemnosti. Nemůžete jen brát, musíte taky dávat! A musíte cítit, že to chcete! Tak se pozná láska. Podporovat se ve věcech, které vám smysl dávat nemusí (dokonce jim nemusíte ani rozumět), prože víte, že pro toho druhého to smysl má. Myslet víc na toho druhého, než na sebe. Splnit si, co si na očích vidíte a to kdykoli a kdekoli. I když se vám třeba momentálně nechce. Překvapovat se. Být tu pro sebe za každých okolností. Pomáhat si. Podporovat se. Atd. Atd.

Názor druhých lidí mě zajímá pouze v případě, že je pro mě přínosem. Jen pokud má za cíl mě posunout, zlepšit. V opačném případě... Zřejmě už víte co si myslím!

Ale nebojte, vždy jsem tak spokojená nebyla...

Ale nebojte, musela jsem zkusit štěstí ve třech jiných vztazích, které tak naplňující nebyly. O jednom jsem si dokonce myslela, že je osudový. On ve výsledku osudovým byl, ale jinak, než jsem si tehdy malovala. Takže neztrácejte víru!

Mám však jednu výhodu. Jsem vděčná úplně za všechno. Za to dobré, ale i za to špatné. Za velké věci, ale i za tu nejmenší maličkost. Mnohdy ta největší maličkost bývá nejcennější. Bývá od srdce. Ostatní by je dokonce mohli vnímat jako banalitu. Chci tím říct, že život beru jako hru se spoustou zkoušek. Miluju všechny zkoušky, které jsem zvládla a jdu dál s dobrým pocitem ze sebe sama a s vírou, že vše je jak má být. Více o mé životní cestě si přečtěte zde.

Miluju lidi. Vážím si všech dobrých a slušných lidí. Lidí originálních, následujících svoje sny. Lidi pracovité, kteří vykonávají svědomitě a láskyplně svoji práci. Lidi, kteří chtěji něco změnit a začnou přitom od sebe. Lidi, kteří jsou strůjci svého života a nehrají si jen na jeho oběť!

Miluju zvířátka.

Miluju barvy.

Miluju život. 

Ostatně, nyní žiju skvělý život! 

Mám období, kdy stále velmi pracuji (protože mě to baví), ale zároveň si mohu dovolit nedělat vůbec nic. Klidně několik měsíců nebo let. Moje investice se postarají za mě. Mohu tak věnovat čas dalšímu seberozvoji, cestování, nebo lidem na kterých mi záleží.

Ale pokud si myslíte, že jsem tak sebevědomá, zajištěná a spokojená byla vždy, jste na velkém omylu! :) Mohla bych vám vyprávět moji dlouhou trnitou cestu, ale sama jsem se na ni rozhodla vydat, takže se necítím být oprávněná fňukat.  Ostatně i díky tomu jsem tam, kde jsem teď.

Víte, setkávám se s takovým názorem na moji osobu, a sice, že vypadám velmi bezstarostně. Jako by mě nic ani netrápilo. Ráda bych věc uvedla na pravou míru. To, že mi to lidé říkají často, mě donutilo zamyslet se, proč by tomu tak mohlo být. Už vím proč. Z dětství si nesu jednu dovednost - mistrně ovládat svoje emoce. V dětství mě hodně lidí chtělo zranit - spolužáci, učitelé, kamarádi,... a já si vyvinula schopnost navenek dělat že nic. Aby si nemysleli, že mě to trápí a bolí. Uvnitř mě to však trápilo. Dlouhá léta jsem si nesla různá traumata. Postupem času jsem se však tyto emoce naučila zpracovávat. Právě díky rozvoji osobnosti, o které je na mých stránkách často řeč. Díky různým zákonům, kterými jsem si přitáhla blahobyt.

Díky tomu teď žiju vysněný život, jaký jsem si sama stvořila. 

Nezraňujte svými činy a řečmi druhé lidi. I když se tváří, že jim to nic nedělá, uvnitř je to může velmi bolet!

Řeknu vám jen jedno. Zažila jsem opravdu mnoho zlého a těžkého, ale ve finále jsem za všechno ráda. Nic bych neměnila. Snad jen to, že bych s různými lidmi zatočila mnohem dřív! Jsem vděčná všem, kteří mě z mé cesty jakýmkoli způsobem chtěli svést. To oni byli tím největším hnacím motorem. Takže děkuji!

Chci vám říci, že život je vývoj. A jen nevědomý člověk je v podstatě pořád stejný. Ustrne v nějakém bodě a má pořád ty stejné názory, stejnou práci, stejný okruh lidí kolem sebe.  Celý život řeší stejné křivdy a stejné problémy. Takový člověk je natolik zatvrzelý ve svých přesvědčeních, že nepřijme žádné nové. Nevyvíjí se. Ve skutečnosti ani nechce změnu. Přijal za své roli oběti.

Chcete takové lidi kolem sebe? Protože víte, jak to je. Říká se, že jsme průměrem 5ti lidí, se kterými se nejčastěji stýkáme! A proto vám radím, nestýkejte se raději s nikým, než abyste marnili čas se špatnými lidmi. Zbytečně se okrádáte o čas a energii, kterou můžete investovat raději do sebe.

Šetřením k finanční svobodě aneb Kdo šetří, má za tři!

Vysvětlím vám to sama na svém příkladu. Když jsem chodila na střední školu, cítila jsem se v kolektivu jako kukačka. Že tam nepatřím.
Mezi spolužáky se nenašel nikdo, s kým bych si skutečně rozuměla a s kým bych navázala hlubší přátelský vztah.

Teď už se neostýchám svěřit se (jste první), že jsem se na gymplu cítila občas doslova jako hloupé trdlo, které i přes veškerou snahu a doučování, nedokáže určité věci pochopit. Byly noci, které jsem probrečela do polštáře, protože jsem neměla žádné kamarády,
se kterými bych si rozuměla a v té době jsem po tom opravdu moc toužila. Chtěla jsem mít tu svoji opravdovou kamarádku, o kterých jsem četla v dívčích románech. Které bych se mohla svěřit a ona by mě pomohla a nezradila. Bohužel (už vím, že bohudík) jsem místo toho byla na všechny peripetie dospívání sama. Sama jsem si tak vyšlapávala cestičku životem a naučila se ohromné samostatnosti.

Vlastně díky všem těm, kteří se mi smáli a odstrkovali mě od sebe jsem tam, kde jsem dnes. Neskutečným způsobem mě všechny tyto zážitky zformovaly. Stala jsem se silnou ženou a rozhodně bych neměnila!

Probírané učivo mě taky až na pár výjimek nudilo a měla jsem pocit, že mi to v podstatě nic nedává. Později jsem pochopila proč.
Jsem totiž samouk. Ráda se učím. Ráda čtu - všude a všechno. Nasávám informace. Ale ráda si sama určuju, na co zaměřím pozornost. Potom moje studijní výsledky dosahují skvělých výsledků.

Ve škole jsem měla průměrné známky a co se matematiky týče, tam jsem balancovala na hranici propadnutí! :) A to jsem se velmi snažila. Neflákala jsem to. Prostě jen je moje hlava stavěná na jinou formu a jiný typ výuky. Navíc svůj život si nepotřebuji komplikovat složitostmi a vystačím si s jednoduchými počty. A na to mi vystačí jedna ruka a vědomí, že 1+1 = 2! :)

Snažím se porovnávat pouze sama se sebou. Ne s někým jiným. Porovnávám sebe z pohledu, zda jsem lepším člověkem, než jsem byla.

Jsem velmi pracovitá a cílevědomá.

Zatímco ostatní spolužáci na gymnáziu chodili po škole po hospodách a zabíjeli čas s domnělými kamarády, já makala sama na sobě. Sebevzdělávala jsem se. Měla jsem několik brigád. Stávala jsem se lepším člověkem. 

Doteď si pamatuju, že zatímco já jsem sotva týden po maturitě už podnikala, domů jezdila z práce kolem 20h a poté ještě makala doma (protože podnikání nekončí zabouchnutím dveří od domu), tak spolužáci vysedávali na zahrádkách hospod, popíjeli a bavili se.

Nyní se karty otočily!

Já se mohu bavit a celé dny nic nedělat a oni musí pracovat. Stačilo mi asi 15 let tvrdé práce a do jisté míry i odříkání. Kdybych chtěla, nemusím už dělat nic. Investice, které jsem učinila by se za mě postaraly. A taky přítel by se postaral (pokud by bylo potřeba).

Jak jsem toho dosáhla? Především jsem musela nastřádat kapitál. To za vás nikdo neudělá. Musíte zkrátka hodně pracovat a hodně šetřit. V mých článcích určitě najdete skvělé tipy, jak na to!

Naprosto jsem změnila svůj životní styl.

Přestala jsem se stýkat s lidmi, kteří mi nic nedávali a jen brali. Přestala jsem chodit po hospodách, barech a diskotékách a začala upřednostňovat ticho. Přestala jsem podnikat nájezdy na různé obchody. Přestala jsem utrácet a našla zalíbení v šetření.

Přestala jsem brouzdat na eshopech s oblečením a místo toho jsem začala prohlížet realitní servery a inzeráty.

Každý den jsem věnovala dlouhé hodiny četbě o úspěšných lidech a investicích a brala si jejich rady k srdci. Sledovala jsem  youtubery z oblasti sebevzdělávání a investování. Ráda poslouchám úspěšné lidi, od kterých se mohu učit. Časopisy  o módě a ženském tlachání, které už stejně znám nazpaměť, čtu jen sporadicky a ve chvílích volna a odpočinku.

A potom jsem jednala. Vědomosti samy o sobě vám totiž k úspěchu nestačí. Musíte i něco podniknout. Nečekat na až někdy. Až se vám bude chtít. Nebo až budete mít více peněz. Vtip je v tom začít brzy a s málem! Postupně. Nemusíte hned mít na investice stovky tisíc, ani miliony! Důležité je si uvědomit, že podnikání a investování není jen pro nějaké nadlidi. Jsem zářným příkladem, že pokud chcete, dosáhnete naprosto všeho, co si zamanete!

Stačí přát si - věřit - něco podniknout - a můžete to mít!

Jistě mi dáte za pravdu, že znáte spoustu velmi chytrých studovaných lidí, kteří jsou i třeba úspěšní ve svojí profesi, ale peněz moc nemají. Proč? Že by vědomosti automaticky nezaručovaly bohatství? Samozřejmě že ne!

Teprve když vědomosti správně aplikujete, přinesou vám úspěch!

Ale já makám dál. Nerada se nudím a práci miluju. Je ale uklidňující vědět, že pracuji protože chci, a ne proto, že musím.

Nejen šetřením však můžete zbohatnout!

Nejen šetřením však můžete dosáhnout finanční svobody. Ale bez šetření na počátku by to stejně nefungovalo. Povím vám proč.  Protože byste si toho nevážili a brzy byste stejně o všechno přišli! Co se týče vesmírných zákonů, jedná se o komplexnější téma a postupně o něm bude na mých stránkách řeč! Využívám různých vesmírných zákonů, díky kterým si přitahuji blahobyt do svého života. Naučím vás to, pokud budete chtít.

Už umím odpočívat a dopřát si kvalitu

Ale již si umím dopřát taky odpočinek. Miluju zasloužený relax. Masáže a sauny. Nepotřebuji jezdit na dovolenou do exotických destinací. Já to mám nastavené tak, že stokrát raději budu pociťovat každodenní lásku od svých milovaných zvířátek a těšit se s nimi každý den, než nemít žádného zvířecího kamaráda, abych se nemusela starat. Jiní toto vymění za prázdný sobecký život. Celý rok šetří, odpírají si a potom si užijí 10 dní luxusní dovolené, aby měli taky trochu pocit, že si žijou. Pamatujte - žádná dovolená vás nenaučí tolik milovat svůj život, jako obyčejné všední dny!

Já žiju luxusní život každý den. Vtip je v tom, že za luxusní považuji i pro jiné lidi obyčejné, všední věci a prožitky. Jsem totiž vděčný a vědomý člověk!

Nefňukat a makat! Tím se řídím.

Ostatně, nesnáším ukňourané lidi, kteří si pořád stěžují. Jsem toho názoru, že každý může svoji neuspokojivou situaci změnit! Úplně každý a v každé situaci. Samozřejmě, že je to mnohdy obtížné, ale výsledek stojí za to!

Uznávám kvalitu. Ve všem!

A tak budu každému doporučovat, ať má raději jednoho opravdového kamaráda než deset špatných. Nebo taky žádného. Nakonec beztak zjistíte, že si vystačíte sami a že je to tak lepší.

Každému budu doporučovat, ať si vybere jednoho parťáka pro život. Opravdového muže/ženu. Hledejte ho/ji. Klidně do 40ti. Nespokojte se s nekvalitou. Do té doby se vzdělávejte. Makejte na sobě. Až budete skvělým člověkem, život vám do cesty pošle skvělého partnera!

Každému budu doporučovat jíst střídmě, ale kvalitně. Dopřát si bez výčitek vše, na co má jeho tělo chuť. Už jste viděli, že byste z občasného dortíku ztloustli?

Každému budu doporučovat, aby měl doma uklizeno a svůj domov nezahlcoval zbytečnými krámy. Místo toho měl pár kousků, které opravdu používá a které mu budou dělat radost, kdykoli se na ně podívá.

Každému budu doporučovat, aby jeho šatník sestával z pár kousků, zato kvalitních a pro něho krásných. Záměrně píšu pro něho. Protože doba je taková, že už se mi ze všech trendů, které se mění každým dnem, točí hlava. Každý jsme originál. Každému se líbí a sluší něco jiného. Nebuďte uniformní.

Každému budu doporučovat kvalitu v investování. Co to znamená? Učte se od lidí, kteří svojí práci opravdu rozumí a nechtějí z vás jen tahat peníze. Vyberte si z té záplavy všemožných knih a časopisů o investování ty, co s vámi rezonují. Ty, které jsou napsány tak, že je chápete. Ne všechny jsou totiž psané pro obyčejné lidi. Nesnažte se pochopit všechny investice. Vyberte si jich pár a o těch si nastudujte více. Než se pustíte do jakéhokoli investování, musíte všemu rozumět! Ale zároveň nemusíte rozumět investicím všem. Vyberte si jich jen pár, zato je dokonale ovládněte! Protože kdo je připraven, není překvapen!

Každému budu doporučovat, aby si koupil méně nemovitostí, zato nových a bezúdržbových. Vysvětlím. Každá nemovitost, kterou vlastníte s sebou přináší určitou starost. Protože nestačí ji koupit, ale musíte se o ni taky starat. Ať už jsou to běžné úpravy a opravy, nebo věci administrativního rázu - různé daně, pojištění, platby atd. Ale taky věci ohledně pronájmu (hledání nového nájemníka, smlouvy atd).

Zkrátka čím více nemovitostí k pronájmu, tím více starostí. Vše stojí čas a peníze. Proto mě osobně dává logiku mít méně za hodně, než mít hodně za méně. Ve výsledku vyděláte skoro stejně ale za mnohem menší práci.

 

Jsem ráda nápomocná

Byla bych moc ráda, kdyby tento web sloužil lidem, kteří jsou na stejné vlně jako já. Lidi, kteří mají rádi život a chtějí z něj vytěžit maximum. Aby se toto místo stalo klidným přístavem v době, kdy budete chtít relaxovat s kávou, dobrým čajem a ještě lépe s nějakým dortíkem k tomu a nebo v době, kdy budete potřebovat načerpat nějakou inspiraci nebo jen budete zkrátka potřebovat trochu popostrčit. Místem, kde si budeme vzájemně radit a pomáhat, co se života a investic týče.

Veškeré informace na tomto webu jsou určeny pouze ke studijním účelům. Jsou to moje vlastní názory, postřehy, zážitky a zkušenosti a jsou mým duševním vlastnictvím.  Neposkytuji finanční poradenství, nejsem finanční poradce a uvedené informace neslouží jako konkrétní investiční doporučení. Prosím, respektujte to. A i zde platí - vždy používejte svůj úsudek.

 

CHCI VÁM DÁT POSELSTVÍ, ŽE VŮBEC NEZÁLEŽÍ NA TOM, KDY KE SVÉMU CÍLI NAKONEC DOJDETE.

PROTOŽE KDYŽ VĚŘÍTE, TAK PROSTĚ VÍTE, ŽE JEDNOU TOHO VŠEHO, CO JSTE SI VYSNILI DOSÁHNETE.

SAMOTNÉ VĚDOMÍ, ŽE UŽ JSTE NA CESTĚ A TAKY VÍRA, ŽE DOSÁHNETE VŠEHO, CO CHCETE, JE POVZNÁŠEJÍCÍ A VELMI UKLIDŇUJÍCÍ.

NEMUSÍTE SE TEDY STRESOVAT, ŽE TEĎ JEŠTĚ TO NENÍ VŠE IDEÁLNÍ. NASTANE DEN, KDY BUDE.

A VY BUDETE VDĚČNÍ, ŽE JSTE TO NEVZDALI !!!

TOTO DOČASNÉ NEPOHODLÍ VÁS POUZE KULTIVUJE A POHÁNÍ VPŘED.

LZE DOSÁHNOUT ÚSPĚCHU JAK V OSOBNOSTNÍ ROVINĚ, TAK VE FINANČNÍ. NEJSOU TO ŽÁDNÉ VÝMYSLY A SLADKÉ ŘEČIČKY.

I JÁ BYLA OBYČEJNÁ HOLKA, KTERÉ NIKDO NEVĚŘIL, ŽE BY MOHLA DOSÁHNOUT TAKOVÉHO MEGA ÚSPĚCHU.

A VIDÍTE, NAKONEC JSEM TO JÁ, KDO ŽIJE SVŮJ VYSNĚNÝ ŽIVOT A URČUJI JEHO SMĚR. NE TI, CO SE MI VYSMÍVALI.

TEĎ BYCH SE MOHLA SMÁT JÁ JIM, ALE NEDĚLÁM TO. ONI SAMI PLÁČOU, ŽE NEMĚLI TOLIK ODHODLÁNÍ.

NAHRÁLA JSEM DO SVÉ HLAVY JINÉ PROGRAMY, NEŽ TY,  KTERÉ MĚ UČILI A V PRŮBĚHU LET JSEM KOMPLETNĚ ZMĚNILA SVOJI REALITU.

SAMA SI TVOŘÍM SVŮJ ŽIVOT SVÝMI MYŠLENKAMI A ČINY A OVLIVŇUJI JEHO SMĚR.

LZE DOSÁHNOUT VŠEHO, ALE JEN POKUD JSTE OCHOTNI NA SOBĚ PRACOVAT. OVĚŘENO. TEČKA.

 

Vaše Andrea