Právě připravuji - EBOOK pro začínající investory

Investor nikdy nespí a musí se mít na pozoru

Ujasnění si specifik investiční nemovitosti je zásadní

Najít v této době nemovitost za zajímavou cenu je velmi těžké. Ne však nemožné. Dennodenně prohlížím nové inzeráty na pozemky, domy a byty. Co se týče bytů, většinou se jedná o byty menší velikosti, nejčastěji  1+kk nebo 2+kk. Na pozemky a domy mám také svoje osobní preference a specifikace. O tom ale třeba zase někdy jindy.

Důležité je ujasnit si, co vlastně hledáte. Denně totiž na realitních serverech přibyde i několik desítek inzerátů a když si jasně nastavíte specifika hledané nemovitosti, budete mít vše jednodušší. Nebudete se muset brodit tisícovkami nezajímavých inzerátů neodpovídajícím vašim preferencím.

Taky budete moci rychleji na skvělou nabídku reagovat! Navíc si můžete nastavit hlídacího psa, který vás upozorní, až se v systému objeví vámi hledaná nemovitost.

Kdo platí cash vyhrává! A nebo ne?

Za svoji investorskou kariéru jsem za nemovitost platila většinou hotově. V pár případech i na hypotéku. Mám tak srovnání, zda mi peníze v hotovosti byly ku prospěchu. Traduje se totiž, že ten, kdo platí cash, má konkurenční výhodu.

Z mého pohledu tomu tak vždy ale být nemusí. Nejednou jsem se oháněla tím, že když platím hotově, zasloužila bych si nějakou tu slevu. Častokrát na to prodávající vůbec neslyší a z jeho slov je patrné, že mu je v podstatě jedno, komu nemovitost prodá. Zda někomu s hotovostí a nebo na hypotéku.

Na druhou stranu, když jsem kupovala nový byt od developera na hypotéku, ten mi tučnou slevu poskytnul.

Takže je to spíše o štěstí a o heslu „Kdo nic nezkusí, nic nemá!“

Solidní jednání se nenosí?

Když však nemovitost, která by se vám zamlouvala ke koupi naleznete, radím vám neotálet a hned majitele či realitní kancelář kontaktovat. Uvědomte si, že spolu s vámi může na vhodnou nemovitost číhat více investorů. Říká se, že kdo dřív přijde, ten dřív mele.

Bohužel, ne každý vyznává slušné jednání. A tak se mi jednou stalo, že jsem přímo u majitele projevila opravdový zájem o koupi stavebního pozemku. Tento jsem si byla osobně prohlédnout a po ujasnění si podmínek mi majitel pozemku poslal návrh kupní smlouvy.

Nebylo pochyb, že mám zájem pozemek skutečně koupit. Ze slov majitele, že si se mnou rád plácne, protože se mu zdám jako solidní kupující taky nebylo patrné, že se celá poměrně jednoduchá záležitost nakonec zkomplikuje.

Dokud nepodepíšete smlouvu, raději nejásejte

Komunikace nevázla. Od mého prvotního projevení zájmu o pozemek po doručení kupních smluv majitelem pro moji kontrolu neuběhnul ani týden. Ohledně vývoje situace jsme byli průběžně po celou dobu s majitelem v kontaktu.

Jakmile jsem však celou věc ohledně důkladného prověření vlastníka a prověření kupních smluv začala projednávat s právníkem a začaly mi tak vznikat finanční náklady, majitel pozemku se začal vykrucovat.

Úplně otočil a požádal mě, abych čekala, že má v rodině kvůli danému pozemku nějaké neshody. Vyplynulo, že není vůbec jisté, zda nakonec bude chtít pozemek vůbec prodat.

A já se táži, co vlastně vůbec vede majitele pozemku k takovémuto jednání? Jak je možné, že v průběhu jednoho týdne, kdy komunikace probíhá v naprostém pořádku a řeší se jen právnické věci, dojde k takovému obratu?

Jelikož se jedná o aktuální záležitost, nevím, jak celá věc nakonec dopadne.

Inu, poučení pro vás může být takové, že není radno emočně se angažovat, dokud nemáte černé na bílém v katastru uvedeno, že jste novým majitelem nemovitosti.

Do té doby se může stát ještě spousta věcí, tak abyste nebyli zklamaní…

Pokud byste se i vy chtěli stát investory do nemovitostí, právě pro vás jsem připravila výživnou Příručku pro všechny, kteří to s investováním do nemovitostí myslí vážně!

Pomůžu ti s rozjezdem tvého milionového podnikání! TEĎ je ten ideální čas. Úspěšně podnikám 15 let a předám ti svoje know - how, aby i tobě byznys, který si vytvoříš, šlapal přinejmenším tak, jako mně! Když se náhodou někde zasekneš, svojí energií a drivem tě nakopnu, abys nusnul(a) na vavřínech. Na to jsem machr! Více o mě si přečtěte např. zde >> Jsem také investorkou do nemovitostí! Svoje zkušenosti jsem sepsala do příručky Příručka pro začínajícího investora do nemovitostí
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.